Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školy - únor 2013

11. 2. 2013

 

Lyžařský výcvik
Lyžařský výcvik se uskutečnil od 13.-18.1.2013 v chatě Slunečná ve Zdobnici v Orlických horách. Z hlediska učitelského proběhl velmi dobře. Nikdo se nezranil, všichni sjeli sjezdovku, sněhu byl dostatek, chuť k jídlu byla u všech dobrá, pořádek v pokojích v normě. Ale úhel pohledu může být různý. Předkládám výběr z kroniky týmů, které měly poetické názvy- Červené žetony, Zelené žirafy, Black Masters, JBK (Jsme budoucí kojoti).
 
Neděle: Konečně je to tady! Hurá, lyžařský výcvik je tady, na který se všichni moc těšili. Dne 13.1. nás na chatě Slunečná přivítal pan učitel Havel a dal nám klíče od pokojů. Poté jsme se všichni vybalili a vítali se na pokojích. V 18 hodin následovala večeře a první úkoly ve skupinách. Pak večerka, která byla slušná. (ČŽ)
 
Pondělí: Ráno jsme posnídali formou švédského stolu. O hodinu později se první a druhé družstvo vydalo na sjezdovku. Třetí skupina zůstala za chatou. V poledne jsme se vrátili na oběd a dali si menší přestávku, později jsme šli na svah. Hodně jsme si to užili a vrátili se na večeři. V našich družstvech jsme odevzdali hotové úkoly, pokračovali jsme hrou pantomima.(BM)
 
Úterý: Většina času probíhala obdobně jako minulé dny. Dopoledne se jezdilo na červené sjezdovce až do chvíle, kdy tuto sjezdovku navštívila druhá škola. Nikomu to zřejmě mnoho nevadilo, měli jsme tak čas na odpočinek u kiosku. Po obědě jsme se přesunuli na modrou sjezdovku a Rampušákovu stezku, kde jsme zkoušeli naši šikovnost s p. uč. Havlem. Večer jsme se pobavili při družstevních hrách. (JBK)
 
Středa:Čtvrtý den byl opět podobný tomu včerejšímu až na hry venku a opékání buřtů u krbu. Byla také slíbená maškarní diskotéka, na kterou se všichni těšili, ale stejně netancovali.(ČŽ)
 
Čtvrtek.Ve čtvrtek bylo lyžování o něco horší. Foukal vítr, a když jsme chtěli sjet, nešlo to tak, jak jsme předpokládali. Odpoledne jsme se vydali na procházku, po které jsme hráli různé soutěže. Večer se vydala první skupina na večerní lyžování, při které se stal jeden menší úraz. Jo a ještě jsme měli odpolední spací klid. (ZŽ)
 
Pátek: V pátek jsme si naposledy šli zalyžovat na sjezdovky. K obědu jsme měli kuřecí plátek se šunkou a sýrem a hranolkami. Po lyžařském výcviku se nám bude stýskat. Hlavně devítce!! Na závěr básnička (pokřik) pro p. uč. Havla:
                                    My nejsme žádná „béčka“,         
Sbíráme jen „céčka“,
Jenda je nejlepší,
Každého z nás potěší! (ZŽ)
 
 
 
 
V pátek 25. ledna se konal naVrbici ples SRPD. Tombola byla bohatá, sál přiměřeně naplněn, hudba hrála k tanci a poslechu, takže většina zúčastněných odcházela spokojena. Děkujeme výboru SRPD za organizační zajištění.
 
V posledním týdnu  měsíce  ledna byl ukončen  plavecký výcvik žáků I. stupně. Poslední hodina byla nejlepší. Děti si mohly přinést jakoukoli pomůcku – brýle, hračku, míč … a plné dvě vyučovací hodiny si užívaly podle libosti – velký bazén, malý bazének, vířivku, saunu, tobogán, skoky do vody, prostě co chtěly.
 Na závěr obdržely vysvědčení a poukázku na bezplatnou návštěvu bazénu v Ústí nad Orlicí a poukázku na pizzu v restauraci Imrvere v Žamberku. 
Společná fotografie dětí z plaveckého výcviku je umístěna na webových stránkách http://bazenusti.cz/pohybove-rekreacni-aktivity-pro-deti/fotogalerie/
 
30. ledna proběhl zápis do 1. ročníku základní školy. Představit a zapsat se přišlo jednáct šikovných budoucích prvňáčků.
 
Po půlroční usilovné práci jsme si určitě zasloužili jeden zajímavě odpočinkový den – říkáme jim projektové. Nepatří mezi klasické učební dny, ale jeho náplní jsou různorodé činnosti.
Tentokrát se hned ráno žáci 1. - 5. roč. sešli u interaktivní tabule, kde zhlédli filmovou projekci: „Základy první pomoci“. Starší si připomněli, mladší se prvně dozvěděli, jak nejlépe pomoci při zástavě dechu, mdlobách, zlomeninách, krvácení, při pádech z výšky a tonutí.
V druhé části jsme se rozdělili na dvě skupiny, první se pustila do výtvarných prací a druhá se pustila do praktické části, jejíž náplní bylo ošetření krvácení z nosu a obvazová technika. V poslední části se naše činnosti opět obměnily. Jedna skupina nakreslila své či smýšlené příhody v neobvyklých situacích a druhá se pustila do vypracování pracovních listů, které se týkaly řemesel. Ten, kdo chtěl v pracovním listu uspět, musel znát pár písní o řemeslech a pak přiřadit správný výraz k jednotlivým řemeslům, např. výheň a kovadlina souvisí s kovářem, herdule, špendlíky a paličky patří krajkářce apod.
       Závěrem projektového dne, který byl rovněž posledním lednovým dnem, bylo rozdání pololetního vysvědčení, které bylo pravdivou odměnou za naši půlroční práci                                                                      Marie Šaldová  
 
31. ledna jel celý II. stupeň na bowling do Dlouhé Vsi. Po přezutí do sportovní obuvi jsme byli seznámeni s pravidly hry. Dále jsme se rozdělili do libovolných čtyř skupin na rozehrání. Poté jednotlivé třídy soutěžili mezi s sebou. Do hry se zapojili i učitelé – p. uč. Havel, p. uč. Píša, pí. uč. Vojtová a pí. uč. Bubnová. Zhruba před obědem jsme dorazili do školy. Rozdávalo se pololetní vysvědčení a proběhlo vyhodnocení bowlingu. Byl to krásný zážitek a chtěli bychom jet znova.                                                                                                       6. ročník
 
Dne 31. ledna jsme téměř za výborná vysvědčení dostali od učitelů super dárek! Místo učení jsme si jeli zahrát bowling do Dlouhé Vsi. Nejprve jsme měli jedno kolo na rozehrání, poté mezi sebou bojovaly jednotlivé třídy se svými třídními učiteli. Výsledky dopadly velmi těsně, kdy o jednu desetinu vyhrála 9. třída před třídou 6. Bronzoví skončili sedmáci a poslední místo zbylo pro třídu 8. Celý den byl velmi prima. Škoda jen, že vysvědčení není ve školním roce častěji.                                                                 Monika Hyláková 7.ročník

 

 

Dne 31. ledna 2013 – den, kdy jsme dostávali vysvědčení, se spolu s námi vypravili učitelé na bowling do Dlouhé Vsi.
Na bowlingu byla příjemná Havajská atmosféra. Všem se program připravený učiteli líbil. Nejprve jsme se rozhodili do náhodných skupin a poté nás učitelé rozdělili do skupin po třídách. Nejúspěšnější třída byla devítka a po nich s rozdílem o jedno desetinné místo třída šestá. V jednotlivcích to byl p. uč. Havel, pí. uč. Bubnová atd. …
 Po návratu do školy nám učitelé rozdali vysvědčení, které dopadlo podle toho, jak se kdo učil nebo neučil!                                                                  Devítka

 

Paní učitelka M. Bubnová připomíná všem šikulkám a šikulákům, že se blíží  uzávěrka  charitativního  projektu Unicef, který pomáhá dětem v Africe, MISS PANENKA – soutěž o nejkrásnější šitou panenku.  
 
 
P O D Ě K O V Á N Í
 
Dovolte mi, vážení rodiče, abych poděkovala Vás všem za pochopení, které jste projevili 7. ledna při havárii topení.
Mé velké děkuji patří panu P. Jiruškovi, p. starostovi J. Růžičkovi, p. V. Padrtkovi a zaměstnancům obce, kteří celý den ve škole pracovali na odstranění této závady.
 
 
Pozvánka 
 
Paní učitelka Jana Florianová zve děti a dospělé v sobotu 4. května 2013 na výlet do parku Mirakulum v Milovicích a zámku Loučeň. Přibližná cena za dopravu 200 Kč. Bližší informace je možno si vyhledat na www. mirakulum.cz a www. zamekloucen.cz. Zájemci hlaste se u třídních učitelů!