Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školy - podzim 2012

2. 1. 2013

 

Měsíc září byl pro nás měsícem rozjezdovým, abychom si opět přivykli na pravidelný školní režim.
 
Hned v prvních dnech školy si zpříjemnili její pobyt žáci 1. a 2. ročníku, kteří zhlédli loutkovou pohádku „O třech prasátkách.“ Píšťalka, Palička a Hlásek nás seznámili s hudbou a hudebními nástroji. Společně jsme se nejen pobavili, zasmáli, ale i zazpívali.
 
Velké poděkování si zaslouží žáci 8. a 9. ročníku, kteří se v pondělí 17. září rozjeli na kolech k Vrbici. Pod vedením paní učitelky M. Bubnové a pana učitele J. Havla si nejenom zasportovali, ale hlavně nasbírali brambory pro školní jídelnu.
 
Čtvrtek 27. září byl pro nás prvním projektovým dnem, který začal trochu netradičně, a to cvičným požárním poplachem. Po opakovaných úderech do kovové tyče a volání hoří jsme v klidu a bezpečně opustili nouzovým schodištěm budovu školy.
     My mladší, tedy žáci 1. – 5. ročníku, jsme se vypravili ze Lhot směrem k části území zvané „Na Vrších“, kde jsme si v lese dosbírali potřebný přírodní materiál, a vrátili se do školy. V prostoru školní zahrady jsme pustili opratě naší fantazii a zdobili květináčky, truhlíčky, krabičky nasbíraným mechem, šiškami, houbami, šípky, větvičkami jehličnanů, listnáčů a jinými podzimními plody. Naše zdařilé práce jsme umístili v horní části zahrady, a to v prostoru bývalého jezírka a v altánku. Závěrem našeho celodenního snažení bylo vypracování pracovních listů, nad kterými sklonili hlavinky už jen žáci 4. a 5. ročníku, protože my mladší jsme už chvátali do jídelny na zasloužený oběd. Moment, kdy se při stoupání nad Lhoty posilňujeme svačinou od maminky, a výsledek naší práce můžete vidět na našich webových stránkách J.
 Marie Šaldová
Poplach ve škole
Ve čtvrtek 27. září v naší škole vypukl požár! Ale naštěstí ne opravdový, jenom si žáci školy vyzkoušeli evakuaci po únikové trase pro případ opravdového poplachu. Celý přesun trval přibližně dvě minuty a vše proběhlo organizovaně a bez zbytečné paniky. Na toto požární cvičení navazovalo projektové dopoledne,  které bylo zaměřeno na ověření pracovních listů k vytvářené učebnici, na další prvky CO (civilní obrany) a sportovní soutěže.
Druhý stupeň se přesunul pod Homol, kde vypuklo sportovní klání v běhu do schodů. Nejrychlejší byla Vendula Kounová, na druhém místě Michal Slavík a Bára Nosková a na třetím Michal Petraš. V mezitřídní soutěži vyhrál 6. ročník,  na druhém místě obsadil 7. ročník, třetí 9. ročník a brambory bral 8. ročník.
Dalším bodem byla střelba ze vzduchovky. Mezi nejlepší střelce patřil Ondřej Jakubec a Martin Smólka. Současně se střelbou probíhaly týmové soutěže „koní“, kteří nosili jezdce k otázkám, které týmy zodpovídaly, soutěž v sehranosti dvojic na překážkové dráze, soutěž ve vázání uzlů a znalosti důležitých čísel, které se týkají první pomoci a zdravovědy. Došlo i na šifry morseovy abecedy.
Pracovní listy se týkaly poutního místy Homol, Mikroregionu Brodce a obce Lhoty u Potštejna. Trochu nás trápilo počasí, které hrozilo deštěm a velký vítr nedovolily vyzkoušet střelbu z luku, ale jinak dopoledne splnilo účel a trochu prověřilo naše schopnosti.                                                             Jan Havel