Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školy - duben 2013

7. 4. 2013

 Měsíc březen prolétl školou jako vítr. Po týdnu odpočinku o jarních prázdninách jsme stihli vynést Morenu, zúčastnit se mezinárodní matematické soutěže, zasportovat si a už tu byly velikonoční prázdniny, a následně měsíc duben.

Omlouváme se všem dětem i žákům, že z technických důvodů na straně besedující, neproběhla beseda o dravcích. Byla přeložena na čtvrtek 4. dubna. 

Dne 20. 3. 2013 se uskutečnilo vynášení „Moreny“ ze vsi Lhoty u Potštejna k nedalekému potoku Brodci.

Tímto jsme měli ukončit zimu, která ale nadále pokračuje, a přivítat jaro. Děti z mateřské školy si připravily krásné básničky na téma JARO a VELIKONOCE. Na výrobě Moreny se podíleli chlapci a děvčata z 8. a 9. ročníku za pomoci pí. učitelky P. Vojtové.

Děkujeme pí. uč. Lídě Štěpánkové za organizaci této akce.

Aneta Sviastynová (8.roč.) a Barbora Nosková (9. roč.)

Pátek 22. března byl dnem mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan, kterého se zúčastnili kromě 1. ročníku všichni žáci školy. Soutěžilo se v různých kategoriích a my přinášíme výsledné pořadí.  

 
Už po třetí jsme se 26. 3. zúčastnili plavecké ligy. Tentokrát v zastoupení i 8. třídy. Za tým A plavali D. Hejlek, O. Zářecký, P. Zemanová a N. Hejlková. Za tým B M. Hyláková, N. Zavacká, M. Smóĺka a O. Jakubec. C plavalo v sestavě A. Sviastynová, J. Fabián, O. Zemanová a T. Nosková. Tým D reprezentovali L. Pavlíčková, M. Slavík, V. Kounová, B. Nosková.
Na stupních vítězů jsme se sice neumístili, ale s našimi výsledky jsme byli spokojeni. Jako vždy i nyní si pro nás organizátoři připravili nějakou zábavu v podobě soutěže. Čtyři zástupci z každé školy se měli v co nejlepším čase dostat na novou atrakci "trampolínu na vodě". Zde jsme obsadili 3. místo.
 Naši školu jsme reprezentovali důstojně a celé dopoledne jsme si užívali v bazénu.                                   Nikola Zavacká a Monika Hyláková 7. ročník
 
Miss panenka
V letošním roce máme rekordní účast dětí a panenek v tomto charitativním projektu. Do školního kola bylo doručeno 21 panenek. Velkým dílem se zasloužila o tak hojnou účast děvčata z druhého stupně, která šila panenky v rámci praktických činností. 
Hlasováním zvolily děti a zaměstnanci školy jako vítěznou vílu Lesněnku, kterou do soutěže přihlásila Kristýna Sedláčková (vnučka p. učitele Píši). Panenka pochází z dílny paní Píšové, která vyhrála i loni. Tato vítězná panenka už byla zaslána do Hradce Králové a bude reprezentovat naši školu v závěrečném klání o „Miss panenku“, které bude letos 31.5.2013 v paláci Aldis v HK. Zároveň bude probíhat i internetové hlasování o nejhezčí panenku na www.misspanenka, kterého se může zúčastnit každý.
Děkujeme všem, kteří panenky šili anebo pomáhali, všichni autoři se budou moci zúčastnit slavnostního vyhlašování . Všechny panenky kromě vítězné jsou vystaveny na chodbě v I. patře v budově ZŠ a můžete se na ně přijít podívat a načerpat inspiraci a chuť tvořit třeba na příští rok. Všechny se dětem moc povedly, a i když nevyhrály, mohou pomoci dětem v chudých státech Afriky prostřednictvím organizace UNICEF.                                                                       

                                                                                           Markéta Bubnová