Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - září 2011

13. 10. 2011

 

Školní rok 2011/2012 byl v mateřské škole zahájen ve čtvrtek 1. září. Školku navštívil pan starosta Jan Růžička, paní starostka Soňa Rojková  a nový předseda SRPD p. Jiří Zavacký, aby dětem i paním učitelkám Ludmile Štěpánkové a Soně Zářecké popřáli pohodový rok, hodné děti a mnoho pěkných chvil.
 
Přivítali jsme mezi námi nové tváře. Jsou to :   Anna Bečičková, Eliška Čermáková, Tomáš Bednář, Matěj Chejnovský, Matěj Kovaříček, Dominik Koza, Jakub Ležák  a  Josef Peňáz. 
 
Mateřskou školu navštěvuje 24 dětí, které si postupně začínají přivykat dennímu režim. Většina nových dětí, i když jsou teprve tříleté, si poměrně rychle zvykla na pobyt ve školce. Žádáme rodiče, aby se obrnili trpělivostí a vedli děti k větší samostatnosti, zvláště v oblékání.
 
Od prvních dnů jsme se také pilně pustili do práce – malujeme, modelujeme, stříháme, hrajeme si a trénujeme jazýček a paměť – vypravujeme si o prožitých dnech a víkendech.
 
Každý den vyrážíme na vycházky, při kterých  trénujeme chůzi, hrajeme si na loukách, poznáváme Lhoty a nejbližší okolí. 
 
Doporučujeme, aby v šatně měly děti uloženou pláštěnku a gumáčky, neboť každý den chodíme na procházky (tedy i za mírného deště).
 
Žádáme o každodenní kontrolu kapesníčků, poličky a nástěnky, neboť jsou zde vyvěšeny všechny důležité informace o připravovaných programech.

  

 Důležité informace :

Úplata za MŠ  činí  200 Kč a je splatná do 15. dne v následujícím měsíci.

 

Stravné se platí v hotovosti v posledním týdnu měsíce ve školní jídelně na měsíc dopředu ( v září jsou dvě platby!)

Veškeré informace jsou vyvěšovány na nástěnce v šatně. Pozorně ji  sledujte!

Do školky děti  přicházejí nejpozději do 8,00 hod. v doprovodu rodičů nebo jiné pověřené osoby, která je převléknuté předává paní učitelce ve třídě.  

Nezapomínejte děti v  případě nepřítomnosti omlouvat:

telef. 739 455 240,

email:  ZS_Lhoty_u_Potstejna@seznam.cz,

ŠJ  -  494 546 271

důležité informace, fotografie z proběhnutých akcí najdete na www.zslhoty.estranky.cz

 

 

 

30. září jsme nuceni z důvodu celodenního přerušení dodávky elektrické energie mateřskou školu  u z a v ř í t !