Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - únor 2013

11. 2. 2013

 

Samy děti přišly s nápadem uspořádat si ve školce módní přehlídku. A tak jsme se všichni ustrojili do různých oblečků a šatů a vymýšleli si názvy předváděných modelů. Na přehlídkovém molu se vystřídaly různé modely na běžné denní nošení, ale i plesové oblečení, věci na cestování anebo sportovní vyžití. Pak si děti všechno oblečení smíchaly dohromady a zkombinovaly takové modely, až nás přecházel zrak. Užili jsme si velikou srandu a těšíme se na další módní přehlídku.
 
30.1. jsme ukončili plaveckou výuku. Děti dostaly „Mokré vysvědčení“, drobný dárek a volnou vstupenku do bazénu. Poslední hodinu výuky si děti moc užily, mohly si přinést plaveckou hračku z domova a hlavně jezdily na tobogánu. Škoda, že nám plavání skončilo, všechny děti si to moc užívaly a litovaly, že už na plavání nepojedou. Snad příští rok!!!
 
30.1. v odpoledních hodinách proběhl zápis do 1. třídy. Naši šikovní předškoláci si téměř se vším poradili. Zvládli: pravolevou orientaci, matematické představy, tvary, barvy, vypravování pohádky a spoustu jiných úkolů. Udělali nám velkou radost. Za odměnu dostali vysvědčení a dárečky.
 
Význam rodiny u předškolních dětí
Na povolání rodiče neexistují žádné vzdělávací instituce. Nejvýznamnější výchovné a vzdělávací prostředí poskytují dítěti rodiče!!! Domov je jednou z podmínek šťastného dětství. Vliv rodičů bývá z dlouhodobého pohledu nejvýraznější, nejvšestrannější a hlavně trvalý. Každý, kdo pečuje o malé děti, by si měl uvědomit, že se v tomto věku rozhoduje o celém jejich dalším životě. Pro výchovu neexistují žádné šablony, a proto je nejistota rodičů přirozenou věcí. Pro každého se může objevit problém někde jinde. Kuchařku plnou receptů na správnou výchovu dětí nemáme. Existuje ale jeden důležitý předpoklad vytváření pozitivního vztahu s dítětem – trávit s ním co nejvíce času a dělat společně maximum aktivit a tím mu dávat co nejvíce podnětů. Rodiče, kteří nestanovují žádná pravidla, žádné hranice, dětem příliš nepomáhají, spíše je přetěžují. Zkuste se prosím nad tím trochu zamyslet. JJJJ Tímto Vás prosíme o spolupráci s námi. Můžete se po domluvě s námi o všem poradit. Děkujeme, že s námi mluvíte a spolupracujete.
Ludmila Štěpánková