Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - říjen 2011

13. 10. 2011

V měsíci září jsme se zaměřili hlavně na adaptaci nových dětí do kolektivu naší mateřské školy. Hezky jsme je  přivítali a postupně zařazovali mezi nás ostatní tak, aby se cítily dobře a bezpečně. Za pomoci rodičů se nám to povedlo, i když slzičky občas ukáply. Měli bychom mít však na paměti, že pokud dítě vycítí, že postoj rodičů je nejistý, často zkouší, jestli by si nemohlo vybojovat pohodlnější variantu, která neobnáší ranní vstávání, podřizování se autoritě, režimu a přizpůsobování se ostatním dětem. Rodiče mohou adaptaci dítěti usnadnit tím, že pobyt ve školce prezentují jako fakt, např. „ já musím do práce, ty do školky, sourozenec do školy atd.“, ne jako jednu z variant, např. „uvidíme, když se ti tam nebude líbit, půjdeš k babičce apod.“ Uvedla jsem pouze příklady. Moc děkujeme rodičům, kteří s námi komunikují a podporují nás v naší práci s dětmi.

 

 

Od prvních dnů zahájení provozu naší školky, bylo naší snahou nezahálet, a tak už na začátku září jsme uměli  písničky „Ráček,“ „U ohníčku“ a „Červený šátečku.“  Postupně  se nám podařilo nacvičit několik říkadel  i s pohybem.

 

 

Jeden den jsme věnovali sběru kaštanů a další den jsme si  hráli na skřítky „Podzimníčky  a  prozkoumávali jsme přírodu na podzim.

 

 

Každý den chodíme na vycházky a musíme říct, že nás překvapily malé děti, které každodenní turistiku zvládly na jedničku.

 

 

20. září proběhla schůzka rodičů v mateřské škole. Děkujeme rodičům, kteří se zúčastnili.                                                  

 

 

27. září nás navštívila paní Sahulová, logopeda z Kostelce nad Orlicí. Poslechla si naši řeč a některým z nás doporučila další nápravu.

 

 

Žádáme rodiče, aby nepodceňovali pravidelné cvičení a řeč s dětmi každý den trénovali. Usnadníte svým ratolestem život, zvláště po nástupu do školy, kdy se potýkáme s problémy špatného psaní, neboť dítě píše, co říká.

                                                                                                          Ludmila Štěpánková