Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - prosinec 2011

3. 1. 2012

 

8. listopadu zhlédly děti z mateřské školy pohádku „Zimní příhody včelích medvídků“ ve Vamberku. Představení se nám velice líbilo. Děti mohly do příběhu zasahovat, mluvit, křičet, zpívat a dokonce i hrát např. vítr. A to bylo něco na ně. Příběh o dvou čmeláčcích si moc užily a těší se na další představení. Po návratu do školky děti přenesly své zážitky z pohádky na papír. Své výtvory si mohly odnést domů.
 
14. listopadu k nám již tradičně přijela paní Balvanová s magnetickými stavebnicemi. Spousta dětí byla nemocných, a tak nás na hraní bylo jenom deset. O to více jsme si to užili. Zvláště starší děti vytvořily moc pěkné stavby, které si můžete prohlédnout na webových stránkách školy.
 
Od 23. listopadu jsme zahájili plavání a nemůžeme si pobyt ve vodě vynachválit. Paní instruktorky jsou velmi milé a spoustu věcí se nás snaží naučit. Škoda jen, že ten čas strávený ve vodě tak rychle uteče.
Žádáme rodiče, aby dětem oba ručníky i plavky podepsali.
 
Celý měsíc jsme pilně trénovali básničky a písničky na veřejná vystoupení. Některé jsme použili při rozsvícení dvou vánočních stromečků, na Vrbici a v Borovnici, které se uskutečnilo 26.11. a 27.11.
Bylo nám ctí u obou stromečků s našimi dětmi vystupovat a zahájit tak adventní čas. Děti se pečlivě připravily, krásně zarecitovaly a zazpívaly. Odměnou jim bylo hezké posezení a samozřejmě dobroty.
 Moc děkujeme rodičům, kteří nám děti přivezli a paním starostkám za sladké odměny. Děkujeme také starším dětem, Moničce Hylákové za vystoupení s housličkami a Denise Štěpánkové za čtení úryvku z knihy „Babička.“
Ludmila Štěpánková