Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - poslední číslo 2013

8. 7. 2013

 Děti mají moc rády zvířátka. Spousta dětí má doma nějakého domácího mazlíčka. Ale co teprve celé hospodářství? Matýsek Zavacký nás jednoho dne pozval k nim domů a ukázal nám spolu se svou babičkou zvířátka, která chovají doma. To si nedovedete představit, co jich bylo! Některá zvířátka, jako například perličku, krocana, či krůtu děti viděly poprvé v životě. Těšíme se na další návštěvu, tentokrát na malá selátka, která se teprve narodí.

 

11. června 2013 proběhl zápis do mateřské školy. Zapsat se přišlo osm nových dětiček, na které se od září moc těšíme.

 

Vzhledem k velkému horku jsme měli v týdnu od 19.6. s paní kuchařkou domluvenou svačinku dříve a následně se přesunuli k paní učitelce Soně na zahradu pod stromy. Děti si mohly lehnout na deky, odpočívat, občas se zchladit u zahradního rozprašovače a hrát si. Jeden den si  děti  mohly  přinést  ovoce  a zeleninu na piknik. Děkujeme maminkám za nachystání dobrot pro děti a paní učitelce Soně za to, že jsme u ní mohli relaxovat v těchto horkých dnech. Děti si to moc užily.

 

Ve čtvrtek 27. června jsme se slavnostně rozloučili s budoucími prvňáčky.  Pozváni  byli  rodiče, veřejnost i zástupci obcí  – p. Jan Růžička, pí. Soňa Rojková a p. Josef Šalda.   

 Novými  školáky se stali : Tomáš Dvořák, Josef Chejnovský, Dominik Koza, Jaroslav Urbanec, Zuzana Bartoňová, Zuzana Kolešová, Markéta Kotrasová, Sára Ležáková a Eliška Nicol Moravcová. Na památku obdrželi  krásnou  knížku  a pamětní list.

 

A co říci na závěr školního roku?  V podstatě to, že jsme se snažili celý rok připravovat předškoláky do školy, pořádat různé akce pro děti, zpestřit jim každodenní docházku do školky netradičními aktivitami a zúčastnili se i výtvarných soutěží jako například „ Máme rádi přírodu,“ „Hasiči očima dětí“ a soutěže časopisu BÁJEČNÁ ŠKOLKA „ Namaluj ovoce.“  Kdybych měla vypsat všechny básničky a písničky, které se děti naučily, asi by mi stránka nestačila. Je moc fajn, když s námi rodiče táhnou za jeden provaz. To pak vidíme  spokojené a  usměvavé dětí , a to je náš cíl. Škoda, že to nemohu říci o všech rodičíchL.

Děkujeme všem rodičům, kteří nám celý rok pomáhali v naší nelehké práci připravit děti na  vstup do školy.           

        Ludmila Štěpánková