Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - podzim 2012

2. 1. 2013

 

Adaptace našich nových dětiček proběhla až na malé výjimky v naší školičce bez problémů. Malé děti jsou moc šikovné, zvládají sebeobsluhu a rády se zapojují do řízených činností.
Děkujeme maminkám, že děti takto připravily na školku. Moc nám to usnadnilo práci a můžeme se více věnovat jiným činnostem.
Díky tomu jsme už v měsíci září nacvičili spoustu nových písniček např. „Pod naším okýnkem,“ „Myšičko myš,“ „Schovávaná s jablíčkem,“„To je zlaté posvícení,“ „Vlaštovičko leť“ a jiné… Nechte si je od dětí zazpívat.
 
Každodenní vycházky poskytovaly nám i dětem mnohá překvapení v podobě proměn v přírodě. Spousty zážitků jsme si potom moc rádi vypravovali a zdokonalovali tak slovní zásobu.
 
Při výtvarných činnostech děti obtiskovaly jablíčka a pracovaly s tuší. Malé děti se teprve učí zacházet s výtvarným materiálem.
Poproste děti, aby vám před spaním vyprávěly pohádku nebo příběh, který jsme četli ve školce. Procvičují si tak paměť.
 
Ve středu 5. září  k nám přijelo malé loutkové divadélko Jaroslava Junga z Pardubic s pohádkou O třech prasátkách. Nebyla to však ledajaká prasátka, ale prasátka hudebně nadaná.
Píšťalka, Palička a Hlásek nás seznámili s hudbou, hudebními nástroji i z čeho jsou nástroje vyrobené. Společně jsme si s prasátky zazpívali známé písně a pobavili se. Už se těšíme na další hudební představení.
Musíme pochválit naše nové dětičky, které vydržely celé představení krásně sedět a dokonce se snažily i zpívat.
 
27. září nás navštívila paní Mirka Sahulová, logopedka z Kostelce nad Orlicí. Poslechla si naši řeč a některým z nás doporučila další nápravu.
Žádáme rodiče, aby nepodceňovali pravidelné cvičení a řeč s dětmi každý den trénovali. Usnadníte svým ratolestem život.
                                                                                                          Ludmila Štěpánková