Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - listopad 2011

4.10. 2011 jsme se se staršími dětmi vypravili autobusem do Vamberka na pohádku „Obušku z pytle ven!“  Bylo to o chudém ševci Matějovi, který se vypravil do světa hledat štěstí. Zašel do hospody, kde právě hostinský hostil pana starostu a paní starostku jitrničkami a chlebíčkem.  Matěj díky písničce zabavil v tanci starostu a starostku a sám si něco k jídlu sebral. A pak se vydal z hospody znovu do světa. V lese potkal loupežníka Mordifouse, který ho chtěl okrást. Byl také chudý. Matěj mu poradil,aby šel do světa také a to byla největší legrace. A pak už to šlo ráz na ráz. Obušek potrestal hostinského a hostinskou a Matěj si vzal zpátky svůj ubrousek, beránka a pytel s obuškem. A jak se říká: „Kdo je chamtivý, lakomý, krade  a ublížil někomu, to se mu ze světa vrátí.“

A to je velmi důležité si pamatovat. Divadlo se povedlo a už se těšíme na další pohádku.

 

Ve  čtvrtek 6.10. nás přijela navštívit policie. Pro děti ze školičky to bylo velké překvapení. Paní policistka s panem policistou vysvětlili dětem, k čemu policie slouží. Bylo to moc hezké povídání. Potom si vyzkoušeli znalosti dětí a musím říct, že jsem byla mile překvapena, jak děti spoustu věcí znaly a hlavně, že využily všech znalostí, co jsme je ve školce naučili. Správně reagovaly na otázky bezpečnosti při přecházení vozovky, ale znaly  i mnoho jiných dalších důležitých věcí týkajících se silničního provozu. Na závěr nám všem paní policistka rozdala dárky v podobě reflexních vest, terčík na vycházky a omalovánky. Moc se nám vyprávění líbilo a škoda, že policisté museli za velkými dětmi, protože bychom si povídali až do oběda.

 

S naší školičkou jsme se zapojili i do výstavy ZŠ “Podzim v zahradě.” Děti nadšeně vyráběly podzimníčky ze špalíků břízy, zdobily dýně a navlékaly řetězy. Nazdobily i plot u školky. Odměnou nám bylo, že nám výzdobu všichni chválili.                                                

pí. uč. Ludmila Štěpánková

 

Vážení rodiče,

ve školce byl opět zaznamenán výskyt vší. Žádám Vás o pečlivou kontrolu vlasů Vašich dětí. V případě zjištěného výskytu nestačí jenom hlavu umývat speciálními přípravky, ale je nutné i dokonalé vybrání hníd. Prosím, nevylévejte si zlobu, že Vaše dítě má vši, na pracovnících školy.                                                                                      

Děkuji Dagmar Bachmanová, ředitelka