Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - květen 2013

13. 5. 2013

 

Dne 4. 4. 2013 k nám „přiletěli” dravci J. Ale teď vážně, nepřiletěli, ale přivezla nám je v bedničkách ukázat jejich ošetřovatelka paní Mazuchová, která se stará nejen o ptáčky, ale i o opuštěná a poraněná zvířata. Některé dravce a ptáky má odmalička, a tak ji její svěřenci berou jako svoji rodinu. V průběhu ukázky těchto zvířat jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o životě dravců a ptáků v přírodě i v zajetí.  Děti vydržely celou hodinu  poslouchat zajímavé vyprávění. Jsou to naše šikulky.
 
V neděli 7. dubna jsme vystupovali v Přestavlkách. Pro babičky a dědečky jsme nacvičili malé pásmo. S tanečky nám pomohla děvčata ze 6. ročníku. Tímto jim děkujeme.
Dále moc děkujeme rodičům za čas a dopravu děti. Díky Vám jsme mohli udělat radost starším lidem hezkým vystoupením.
 
12. dubna 2013 nás přišli pozdravit příslušníci Policie ČR. Ukázali nám svou výstroj a výzbroj.
 
Jako každý rok jsme v rámci oslav Dne Země uklidili odpadky od školy mezi poli směrem k Homoli. Nevěřili byste svým očím, co všechno se dá najít v přírodě. Mrzí nás, že většina odpadků pochází od dětí z naší školy. Rodiče, prosíme vás, vysvětlujte dětem, jak se správně v přírodě chovat.
 
Ve středu 24. jsme se vydali hned po svačince na vycházku. Došli jsme na Homol a povídali si s dětmi o pověstech. Děti samy navrhly, abychom se podívali na Chlum. Nejdříve jsme jim vysvětlovali, že je budou bolet nožičky, ale nakonec slovo dalo slovo a šlo se. Dětem se na Chlumu moc líbilo a opravdu všichni bez problémů cestu zvládli.
 
V měsíci dubnu děti pracovaly při pracovních činnostech na výrobě komínu z krabiček od čajů a na výrobě hnízda s čápem. Krásné dílo nám zdobí ve školičce šatničku.
 
30. 4. 2013 k nám ráno do školky přišly děti převlečené k nepoznání. Přes noc se z nich stali čarodějové a čarodějnice J. Děti nezapomněly ani na zvířátka a s sebou si přinesly myši, hady, černé kočky, netopýry a pavouky. Školka se proměnila v kouzelnický dům a děti čarovaly, míchaly různé lektvary a vymýšlely čarodějnické tance.

Vzbudili jsme velký ohlas. Při průvodu vesnicí na nás okolo jedoucí auta troubila a řidiči nám mávali. Navštívili jsme poštu, obecní úřad a obchod. Děkujeme rodičům a babičce Elišky Nicol Moravcové za spoustu dobrot pro děti z celé mateřské školy. Díky nim jsme mohli uspořádat soutěže. Dále děkujeme paní Břečťanové a majiteli obchodu „ Mikymu“ též za dobroty.                                                            Ludmila Štěpánková