Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - květen 2012

2. 10. 2012

8.4. 2012 naši šikulové z mateřské školy básničkami, písničkou a veselým tanečkem otevřeli slavnostně rozhlednu ve Vrbici. Počasí nám moc nepřálo, přesto jsme to zvládli a nesli si domů hezkou odměnu a dobré pocity.

 

22. 4. naše děti potěšily důchodce v Přestavlkách svým vystoupením. Zarecitovaly, zazpívaly, zahrály divadlo „O kůzlátkách a zlém vlkovi“ a nakonec zatančily. Odměněny byly bouřlivým potleskem, dobrotami a limonádou.

Nálada byla výborná, děti si to moc užily. Hudba zahrála dětské písničky a děti se mohly vydovádět.

Děkujeme rodičům Elišky Nicol  Moravcové, Markétky Kotrasové, Zuzanky Kolešové, Pavlíka Hejzlara, Toma Dvořáka, Jarouška Urbance za to, že ochotně přivezli děti na vystoupení v Přestavlkách.

 

Ráno  23.4. po svačince jsme se vydali s dětmi k potoku oslavit DEN ZEMĚ  úklidem odpadků. Za úkol jsme si dali vyčistit celou cestu mezi poli až k hlavní silnici. To  by jste nevěřili, co bylo všude nepořádku. Nasbírali jsme dva pytle a ještě jsme  ani  neposbírali  všechno. Dětem jsme se snažili vysvětlit důležitost třídění odpadu. Doufáme, že si toto důležité pravidlo všichni zapamatují.

 

V měsíci dubnu se naše děti vydaly na  „Vesmírné putování.“ Projekt trval dva týdny. Během putování se děti seznámily s vesmírem, planetami   a hvězdami. Hledaly pohádkovou planetu a na cestu si musely připravit vlastní vesmírný koráb. Nejvíce informací získaly o planetě Zemi. Výtvarné práce si mohou rodiče prohlédnout ve školce. Asi nejvíce bavilo děti téma – kosmonauti.

 

Ještě spousta dětí nemá nacvičené  sebeobslužné  návyky, přestože chodí do školky od září, někteří i déle. Mrzí nás přístup rodičů, kteří si doposud neuvědomili, jak je pro jejich dítě důležitá samostatnost. Tím, že je oblékáte a svlékáte  jim nepomáháte, ale naopak ubližujete!! Před vycházkou nebo před spaním tyto děti pláčou, protože tyto základní věci nezvládnou. Prosíme Vás tedy o trochu jiný přístup. Děkujeme.

                                                                                   Ludmila Štěpánková