Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - červen 2013

10. 6. 2013

 

2. května 2013  za námi přijel pan Jaroslav Jung se svým představením „Černošské pohádky.“ A to si představte, přivezl s sebou nejenom paní asistentku, ale rovnou opravdového černocha ze Zambie! Stanley – náš host nám moc hezky vyprávěl o své zemi a my jen s údivem poslouchali. Mezi povídáním jsme si zazpívali a pan Jung nám zahrál dvě krásné bajky. Nakonec jsme se společně vyfotili.
 
3. 5. 2013 proběhla v naší školičce dopravní výchova. Ráno jsme si zopakovali pravidla silničního provozu, zkontrolovali kola, která si děti přivezly, a šlo se jezdit k zastávce. Nejprve jsme si to zkusili a pak už některé šikulky jezdily s panem učitelem Havlem po vyznačené dráze. Děti, které doma  na  kole  nejezdí, jsme  samozřejmě  nenutili.  Děkujeme panu učiteli za pomoc.
 
9. 5. si děti ve školce pekly srdíčka z vizovického těsta. Dětem se pečení moc líbilo a těšily se,  až  dárek předají  při  besídce  maminkám  ke  Dni  matek.
 
Naše MŠ se i letos zapojila do charitativního projektu FOND SIDUS. Tentokrát pro nás připravili vzdělávací hru ,,Moje malá ZOO.” Hra obsahovala doprovodné texty o jednotlivých zvířátkách s otázkami tak, aby se děti co nejvíce zajímavého dozvěděly a zapamatovaly si. Jako poděkování za náš příspěvek 39 Kč získaly děti tuto hru. Vaší účastí jste podpořili nejen dovednosti svých dětí, ale současně i dětské pacienty v českých a moravských nemocnicích.
Z naší školky malé pacienty podpořili rodiče 8 dětí a obě paní učitelky. Někteří rodiče dali peníze navíc, takže všem touto cestou moc děkujeme za děti, které se díky naší malé pomoci mohou vrátit po pobytu v nemocnici  mezi své kamarády.
 
Ve čtvrtek 30. 5. 2013 nás obětavé maminky a tatínkové, kterým tímto moc děkujeme hlavně za ostatní rodiče, odvezli na Vrbici  k  rozhledně. I přes horší počasí jsme se v klidu nasvačili a čekali na příjezd hasičů z Vamberka. Pro děti to bylo veliké překvapení. Ze všech ukázek, které hasiči dětem předvedli, se jim nejvíce líbilo stříkání pěnou, vysílačky a vyzkoušení si hasičské helmy.  Mohly si vlézt i do hasičského auta a ptát se. Dětem se vyprávění moc líbilo a hasičům zase jejich zdatnost a dostatečný trénink při výstupu na rozhlednu. Vždyť : kdo,  děti, by nechtěl být hasičem, že?JJJ
Poté jsme se přesunuli do restaurace Pod rozhlednou, kde jsme měli nachystaný krásně prostřený stůl a výborný oběd. Snad i příjemné prostředí na děti tak zapůsobilo, že byly vzorné a takřka všechno snědly.
Moc děkujeme rodičům za odvoz a za dobroty pro děti. Dále moc děkujeme rodičům Mii Slavíkové za dárky ke Dni dětí.
                                                                                                Ludmila Štěpánková