Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy ze školičky - březen 2012

16. 5. 2012

  měsíci  březnu   jsme  se  zaměřili  na  výzdobu  naší  školičky. Po dlouhé zimě už konečně jaro zaťukalo na dveře a my vyráběli zajíčky, motýlky a zdobili jsme velikonoční vajíčka. 

Děti  si  vyzkoušely  různé  techniky  prací, moc  se  jim vedlo a práce je bavila. Děkujeme maminkám a tatínkům za vyfouknutá vajíčka.

 

Dalším hezkým zážitkem pro nás bylo úterý  20.3. kdy  jsme  společně s velkými dětmi vynesli  Morenu neboli Smrtku za ves a tam ji utopili. Počasí nám přálo, a tak jsme si tuto tradici krásně užili. Na začátku jsme si řekli něco málo o tomto zvyku a pak jsme se prošli po vesnici. Na konci jsme Morenu podpálili a hodili do potoka.  Příchod jara jsme oslavili  zpěvem a tancem. Z léteček  (symbolu jara ) pak větší děti upletly pomlázku.

 

Ve středu 21.3. nás navštívila paní Dašková, učitelka za základní umělecké školy, aby nám s našimi kamarády ze školy zahrála pár hezkých písní a vyzkoušela naše školičkové děti  z hudebních schopností. Nechceme se chválit, ale naše malé děti  ostudu  určitě neudělalyJ.

 

Moc jsme si užili krásný sluníčkový  den 28.3. s barvičkou zelenou. Děti se naučily hru „ Na žáby“ a v tělocvičně procvičovaly barvy formou hry „Na semafor“ ( orientace v prostoru a reakce na signál ). Venku děti řádily  se zeleným skřítkem neposedou a zpívaly píseň „Travička zelená.“ Pod každou kytičkou se hledal příběh, který se tam ukrýval. Děti se celý den zdokonalovaly v procvičování barev a ani se některým nechtělo ze školky. Nálada byla výborná, škoda jen, že to všechno rychle uteče. Děkujeme maminkám za přípravu oblečení. Fotky dětí ze zeleného dne najdete na stránkách naší školy.

 

Naše děti jsou šikovné i v oblasti výtvarné, posílali jsme práce dětí do různých soutěží např. „ Máme rádi přírodu“ a jiné. Nadále se zdokonalujeme a těší nás, že můžeme naši školu reprezentovat.