Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projektový den – I. světová válka

23. 11. 2016

V pátek 18. listopadu se konal na naší škole projektový den.  II. stupeň se věnoval právě probíhajícímu výročí I. světové války.

Žáci druhého stupně byli předem informováni o náplni jednotlivých pěti dílen s různým zaměřením, do nichž se sami podle svých zájmů zapsali. První dílna s názvem „Detektivní pátrání“ se snažila vypátrat jména a osudy padlých vojáků za Lhot u Potštejna, Chlen a Polomu. Inspirací jim byly pomníčky, kroniky a databáze na internetu. Druhá skupina žáků zmapovala hlavní bojové fronty, bojující státy a nejvýznamnější bitvy. Třetí část byla zaměřena výtvarně a z osmi samostatných výkresů složili zvětšenou dobovou pohlednici. Ve čtvrté dílně se děti snažily vcítit do válečné atmosféry prostřednictvím dopisu , který samy složily. Popisovaly pocity vojáků, jejich odloučení od rodin, útrapy na bojišti a strach o své blízké. Poslední dílna byla zaměřena na manuální dovednosti žáků a zkusili vyrobit z tradičních materiálů hračky tehdejší doby.

Projektový den byl zakončen prezentací jednotlivých dílen. Žáci si prostřednictvím projektu připomněli jedno z nejtěžších období naší historie.

                                   Sepsala: K. Fajfrová. M. Bubnová   

Fotodokumentace z akce zde: